Wirtualny spacer po urzędzie

Prezydencka wizyta w Krotoszynie

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Krotoszyn. Spotkanie z mieszkańcami Krotoszyna i powiatu odbyło się 24 czerwca 2019 r. o godzinie 19. Głowę Państwa przywitał burmistrz Franciszek Marszałek, który w krótkich słowach zaprezentował gminę Krotoszyn oraz powiat wspominając m.in. o idei współdziałania, która przyświeca polityce społecznej samorządu krotoszyńskiego.

Głównym punktem wizyty było wystąpienie prezydenta skierowane do mieszkańców. A. Duda wspomniał w nim m.in. politykę prorodzinną obecnych władz, mówiąc iż programy socjalne nie są „jałmużną”, a instrumentem wspierającym polskie rodziny. Zdaniem prezydenta to właśnie rodzina stanowi o sile narodu, ale też całej wspólnoty europejskiej. Gość nie szczędził również komplementów pod adresem wielkopolskiej gospodarności i konsekwencji, z jaką wielkopolanie walczyli przez dziesiątki lat o polskość naszego regionu.

Kolejnym punktem wizyty były bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami, podczas których A. Duda rozdawał autografy i cierpliwie pozował do kolejnych „selfie”.

Oprawę artystyczną wizyty stanowiły występy młodzieżowych zespołów: „Tacy nie inni”, „Folklor Błonie” i „Krotoszanie”.

Prezydent spotkał się także w krotoszyńskim ratuszu z przedstawicielami lokalnych samorządów. Powiat reprezentowali m.in. starosta Stanisław Szczotka, wicestarosta Paweł Radojewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Irena Rękosiewicz i Dariusz Rozum oraz radni – Grzegorz Król, Jarosław Kubiak, Andrzej Skrzypczak i Marian Włosik.

W spotkaniu wzięli udział także parlamentarzyści – m.in. minister Andrzej Dera, senator Łukasz Mikołajczyk, posłowie – Jan Dziedziczak, Tomasz Ławniczak i Jan Mosiński oraz Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Tekst: M. Wiśniewska Zdjęcia: Krzysztof Sitkowski KPRP, M. Wiśniewska, UM. Krotoszyn