Wirtualny spacer po urzędzie

Ostrzeżenie o silnej mgle

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Krotoszyński przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 13 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Oddział w Poznaniu dnia 15.02.2019 r.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na badania profilaktyczne

Stowarzyszenie POMÓŻMY SOBIE informuje, iż z dniem 1 lutego 2019 roku rozpoczęło realizację współfinansowanego przez Powiat Krotoszyński projektu pod hasłem „Moja decyzja – Moje życie” i przygotowania do trzeciej edycji badań profilaktycznych związanych z chorobami układu oddechowego, a zwłaszcza z coraz częściej ujawnianym na naszym terenie rakiem płuc.

Czytaj więcej...

Uprawnienia kierujących pojazdami – wyniki zdawalności 2018!

Działając na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 978, z późn. zm.), podaję do publicznej wiadomości wyniki analizy statystycznej w zakresie średniej zdawalności osób szkolonych w ośrodkach szkolenia kierowców prowadzonych na terenie powiatu w 2018 roku oraz ilość uwzględnionych skarg.

Czytaj więcej...

Srebrny Kołłątaj i brązowa Dwójka

Szkoły z czołówki Rankingu Liceów i Techników Perspektyw są dumne z sukcesu w corocznym Rankingu. Miło nam poinformować, że I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie zdobyło tytuł "Srebrnej Szkoły 2019", a Technikum nr 2 w ZSP nr 2 im. K.F. Libelta w Krotoszynie "Brązowej Szkoły 2019". Krotoszyński Kołłątaj uplasował się na 418 miejscu w kraju na ponad 2300 liceów i 32 miejscu w Wielkopolsce na ponad 400 szkół tego typu.

Czytaj więcej...

Sukcesy zawodników TAR

Łącznie 17 medali wywalczyli zawodnicy Towarzystwa Atletycznego "Rozum" w Krotoszynie podczas Pucharu Polski Seniorów, Seniorek, Juniorów, Juniorek, który został rozegrany w dniach 09-10 lutego 2019 roku w Dębicy.

Czytaj więcej...