Wirtualny spacer po urzędzie

VII Powiatowe Zawody Sikawek Konnych

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu krotoszyńskiego na VII Powiatowe Zawody Sikawek Konnych, które odbędą się 30 czerwca 2019 r. o godzinie 13.00 na terenie boiska sportowego ul. Błonie w Sulmierzycach.

Czytaj więcej...

Prezydencka wizyta w Krotoszynie

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Krotoszyn. Spotkanie z mieszkańcami Krotoszyna i powiatu odbyło się 24 czerwca 2019 r. o godzinie 19. Głowę Państwa przywitał burmistrz Franciszek Marszałek, który w krótkich słowach zaprezentował gminę Krotoszyn oraz powiat wspominając m.in. o idei współdziałania, która przyświeca polityce społecznej samorządu krotoszyńskiego.

Czytaj więcej...

Krotoszyńska fara bazyliką

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie został oficjalnie ogłoszony Bazyliką mniejszą w minioną niedzielę, 23 czerwca 2019 r. W uroczystościach, którym przewodniczył Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, wzięli udział przedstawiciele władz powiatu.

Czytaj więcej...

Pożegnanie kapłana

Z ogromnym żalem publikujemy te ostatnie kilka słów dedykowane naszemu drogiemu księdzu kanonikowi Dariuszowi...

Czytaj więcej...

Sukcesy krotoszyńskich kadetów

Zawodnicy Towarzystwa Atletycznego "Rozum" w Krotoszynie wywalczyli 9 medali na Mistrzostwach Polski Kadetów i Kadetek, które zostały rozegrane 15 czerwca br. w Bielawie.

Czytaj więcej...

Gratulacje dla laureatów konkursu „… Bezpieczni w sieci”

Laureaci konkursu pt. „Cyberzagrożenia – Bezpieczni w sieci”, którego organizatorem były - Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie, zostali wyróżnieni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.  Autorzy zwycięskich prac odebrali  gratulacje z rąk wicestarosty Pawła Radojewskiego zastępcy powiatowego komendanta policji Włodzimierza Szała oraz członków jury.

Czytaj więcej...