Wirtualny spacer po urzędzie

Ostrzeżenie o marznących opadach

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Krotoszyński przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne nr 3 wydane przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Oddział w Poznaniu dnia 22.01.2020 r.

Czytaj więcej...

100-lecie powrotu Zdun do Macierzy

Delegacje z całego powiatu przybyły w piątek, 17 stycznia 2020 roku do Zdun, by świętować 100-lecie przyłączenia tej miejscowości do Macierzy. Tym samym Ziemia Krotoszyńska zakończyła trwające ponad rok obchody setnej rocznicy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W przypadku Zdun walka o polskość okupiona była ciężkimi bojami i skutecznymi zabiegami dyplomatycznymi.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na jubileuszowy turniej siatkówki

Krotoszyńskie Towarzystwo Piłki Siatkowej zaprasza na jubileuszowy X Turniej  Piłki Siatkowej z okazji 75-lecia wyzwolenia Krotoszyna. Zawody odbędą się w sobotę 19 stycznie 2020 roku w hali sportowej przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie. Start imprezy o 9.30. W turnieju wezmą udział drużyny z całej Polski. Emocje i dobra zabawa gwarantowane! Patronat nad zawodami objęli Starosta Krotoszyński i Burmistrz Krotoszyna.

Czytaj więcej...

Nauczycielskie warsztaty w ramach projektu UE

9 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie miało miejsce spotkanie nauczycielskiej sieci doskonalenia „Praca z uczniem metodą eksperymentu”, do której należy 8 nauczycieli ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Krotoszyński.

Czytaj więcej...

Pracodawca do 31 stycznia ma czas na przesłanie PIT-11

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniali w 2019 r. osoby fizyczne, muszą sporządzić imienne informacje o wysokości dochodów tych osób (PIT-11, PIT-R) i zbiorcze deklaracje o pobranym podatku (PIT-4R, PIT-8AR). Na przesłanie ich do urzędu skarbowego mają czas do 31 stycznia 2020 r. W tym roku muszą oni również pamiętać o poprawnym wpisaniu ulgi dla młodych pracowników (do 26 r. ż.).

Czytaj więcej...