W dniu 22 maja 2026 roku odbyło się w Orpiszewie uroczyste podsumowanie wyników oceny wartości użytkowej bydła, hodowców zrzeszonych w Rejonowym Kole Hodowców i Producentów Bydła w Krotoszynie. Uroczytsośc rozpoczął Prezes Koła Hodowców Tadeusz Dymarski. W wydarzeniu uczestniczyli hodowcy z powiatu krotoszyńskiego oraz samorządowcy: Wicestarosta Krotoszyński – Stanisław Szczotka, Zastępca Burmistrza Krotoszyna Sławomir Horyza, p.o. Burmistrza Koźmina Wlkp. Jarosław Ratajczak, Burmistrz Zdun Miłosz Zwierzyk, z-ca Burmistrza Kobylina Alicja Grzempowska, jak również przedstawiciele PFHBiPM. Podczas wydarzenia omówiono i podsumowano wyniki za 2025 rok osiągnięte przez hodowców bydła w powiecie krotoszyńskim, a także przedstawiono ogólne wyniki z poszczególnych gminach. Wszystkim hodowcom w imieniu wszystkich włodarzy z terenu powiatu, jaki i swoim, serdecznie pogratulował wyników i podziękował Wicestarosta Krotoszyński Stanisław Szczotka.
Nagrodzeni hodowcy: Szymon Broda, Bartosz Walczak, Henry Wielebiński, Zdzisław Snela, Sebastian Sulikowski, Danuta Wieczorek, Arkadiusz Szczotka, Aldona Tanaś, Karol Grzeszczuk, Andrzej Hoffmann, Łukasz Masłoń, Danuta Osuch, Jacek Kalak oraz Maria Snela otrzymali dorodne sadzonki leszczyny pospolitej z rąk Wicestarosty Krotoszyńskiego – Stanisława Szczotki.